EVROPSKÁ UNIE Evropský fond pro regionální rozvoj Integrovaný regionální operační program Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Obec Dolní Krupá
a místní část Chrast
Dolní Krupá Hlavní stránka / Školství / Mateřská škola

Mateřská škola

Základní informace

Základní škola: Dolní Krupá
Provozní doba: Po - Pá 6:30 - 16:00 hod
Paní učitelky: Olga Pospíchalová a Simona Dubnová
Telefon: 569 436 127
Počet dětí: 24
Provoz školní družiny:    11:30 - 16:00 hod

Historie

Mateřská škola má v Dolní Krupé dlouholetou tradici. Původně sídlila v prostorách starobylého zámku. Vzhledem ke stále se zhoršujícím podmínkám prostor byla za pomoci místních občanů vybudována nová moderní budova, kam byla roku 1987 mateřská škola přestěhována.

Současnost

Budovu obklopuje velký pozemek, na němž se nachází velké zastřešené pískoviště, prolézačky a herní prvky ( houpadla, kolotoč). Dostatek prostoru k pohybu poskytuje i velká a udržovaná zahrada.

Filozofií školy je individuální přístup ke každému jednotlivci s ohledem na jeho možnosti, zájmy a potřeby. Výsledkem je rozvíjení samostatných a zdravě sebevědomých dětí.

Pro děti jsou pravidelně pořádány nejrůznější kulturní akce, výlety, zájmové kroužky a v neposlední řadě plavecký kurz se závěrečným "mokrým" vysvědčením. Tradicí je spolupráce s logopedickými centry a se základní školou.

Cílem naší mateřské školy je šťastné a spokojené dítě.

Historie obce

První zmínka o obci Dolní Krupá se objevila v roce 1283 na listině z desek rukopisu, dnes uloženého v Universitní knihovně.

Podle jedné z verzí vzniklo jméno Dolní Krupá podle stoup na výrobu krup, které byly postaveny při potoku a zároveň díky obyvatelům zabývajícím se krupařským řemeslem. Další možnost odvození názvu obce podává historik Profous ve svém díle O místních jménech v Čechách. Říká, že přídavným jménem Krupá byla ve staročeštině označována velká ves nebo hrubá skála.

Více z historie | Hrad Ronovec | Vlastivědné muzeum | Hřbitovní kaple

Rychlý kontakt

Obecní úřad Dolní Krupá 55, 582 71 Dolní Krupá

(+420) 569 436 128 obec@dolnikrupa.cz
Další kontakty

Najdete nás

Zobrazit na mapě

Webdesign CzechProject Redakční systém CPedit

© Copyright Obec Dolní Krupá. Všechna práva vyhrazena. | Přepnout na mobilní verzi